Ballina Sport Ekipi belg në krizë, Kompany ua jep pagat lojtarëve

Ekipi belg në krizë, Kompany ua jep pagat lojtarëve

Skuadra belge, Anderleht, u ka kërkuar lojtarëve që të sakrifikojnë një pjesë të të ardhurave të tyre, për të ndihmuar klubin në mes të krizës me pandeminë “COVID-19”.

Mirëpo Vinsent Kompani ka vendosur të marrë përgjegjësinë, nëse lojtarët nuk janë në gjendje të bëjnë një gjë të tillë.

Sipas të përditshmes “Het Laatste Nieuës”, ish kapiteni i Mançester Sitit që verën e kaluar u transferua në Belgjikë, raportohet se do të paguajë shokët e tij të skuadrës, nëse ata nuk mund të heqin dorë nga pagat e tyre. 

Ulje të pagave të lojtarëve tashmë kanë bërë shumë skuadra nëpër botë, përfshirë Juventusin dhe Barcelonën.

Artikulli paraprakMoti sot në Kosovë
Artikulli tjetërNdihma për distancë
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...