Ballina Lajme Kosova E rëndë: Vdes një person derisa ishte duke votuar

E rëndë: Vdes një person derisa ishte duke votuar

Një 81 vjecar ka vdekur në një qendër votimi në komunën e Kamenicës derisa ishte duke votuar.

Këtë e konfirmuar edhe përgjegjësi i qendrës së votimit në Jusuf Gërvalla në Biqec të Kamenicës.

“Personi në fjalë ka marrë fletëvotimin për të votuar dhe në atë moment ka rënë nga mbrapa dhe familjarët e kanë marrë dhe janë nisur për në Spital dhe ka vdekur gjatë rrugës” – tha kryesuesi i kësaj qendre të votimit në një linjë direkte për njërin nga televizionet nacionale./Veriu.info/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...