Ballina Lajme E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

Javanews

HomeKryesoret

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

05/07/2020 17:25

Një shumë e madhe parash, rreth 1 milion euro, raportohet të jenë grabitur në një banesë në Shkup, të Maqedonisë.

Ngjarja është shënuar mbrëmjen e djeshme, të shtunën e 4 korrikut.

Rreth orës 22:10 në policinë e Shkupit, Sh.I., 58 vjeç ka denoncuar se nga ora 19:30 deri në orën 21.45 në shtëpinë e tij, një person i panjohur ka kryer një vjedhje të rëndë.

Bazuar në denoncimin e bërë, i dyshuari ka hyrë me forcë në shtëpi dhe në njërën prej dhomave ka marrë tre çanta ku ka pasur 800 mijë euro, 60 mijë dollarë amerikanë, 50 mijë franga zvicerane dhe 1 milion denarë.

Lidhur me ngjarjen kanë nisur hetimet për të zbuluar gjithë sa ka ndodhur.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Harta turke që alarmoi Greqinë: Ja cilët ishuj bien të parët në rast lufte

Prej disa ditësh, grupi i anijeve të kërkimit të Turqisë të udhëhequra nga “Oruç Reis” është duke lundruar në zonën e kontestuar...

48 VENDE TË REZERVUARA PËR MJEKËT NGA LUGINA E PRESHEVËS NË KONKURSIN PËR SPECIALIZIM NË KOSOVË

Në konkursin e hapur nga Ministria e Shëndetësisë të Republikës së Kosovës për specializim, janë ndarë 48 kuota...

Mos e bëni asnjëherë këtë gabim… Si të pastroni veshët në kushte shtëpie dhe çfarë duhet të shmangni

Çdo vit mijëra njerëz i drejtohen zyrës së mjekut ORL ose siç quhet në përditshmëri mjeku i veshëve. Në...

Statistikat/ Në Britani vdesin 5 herë më shumë njerëz nga gripi se nga koronavirusi

Të dhënat e fundit në Britaninë e Madhe nxjerrin në pah se në shtatë javët e fundit kanë vdekur më shumë njerëz...