Ballina Lajme E ndaluan për COVID-19, shqiptarit i gjejnë 5 kg kokainë, si e...

E ndaluan për COVID-19, shqiptarit i gjejnë 5 kg kokainë, si e “çmontuan” me një pyetjeNjë shqiptar është arrestuar dje në Bergamo me 5 kg kokainë. Policia italiane e ndaloi 35-vjeçarin shqiptar për ta pyetur mbi arsyet e lëvizjes nisur nga masat anti-covid, por nervozizmi e tradhtoi shoferin e furgonit bosh.

Policët e pyetën se cfarë donte me furgonin bosh në Bergamo ndërsa banonte në Lecco? Shqiptari humbi qetësinë duke shtyrë policët të nisnin kontrollin nga ku zbuluan kokainën.

Droga ishte e ndarë në 5 pako me mbishkrimin “Lambo” dhe e fshehur mes ndarjes së ngarkesës dhe kabinës së shoferit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...