Ballina Sport Dukagjini ua jep futbollistëve pagat e plota

Dukagjini ua jep futbollistëve pagat e plota

Klubi i Dukagjinit do ti paguaj futbollistët edhe në këtë muaj kur të gjithë janë në krizë për shkak të përhapjes së pandemisë botërore të quajtur koronavirus.

Futbollistët e klubi nga Klina nuk do të mbesin pa paga në këtë kohë shumë të vështirë për të gjithë.

Lajmin për Gazetën inFokus e ka konfirmuar drejtori sportiv i klubit të Dukagjinit, Fabian Veseli.

Veseli ka thënë se si klub do të bëjnë të pamundurën që deri në javën tjetër të paguhen të gjithë futbollistët.

“Do të bëjmë të pamundurën që futbollistët të paguhen edhe në këtë kohë krize. Ata kanë nevojë me shumë se kurrë për pagat e tyre pavarësisht që situata është mjaftë e vështirësuar”, tha Veseli.

“Besoj se deri në javën tjetër do ti kryejmë të gjitha pagesat që i kemi obligim ndaj futbollistëve tonë”, përfundoi Fabian Veseli.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...