Dua Lipa uron ditëlindjen e Kosovës: Kurrë nuk do ta harroj momentin kur….

Kosova Lajme Showbiz

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka uruar 13 vjetorin e pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Në një postim në Instagram Dua ka shkruar: Urime Ditën e Pavarësisë Kosovë! 13 vite! Kurrë nuk do ta harroj momentin kur e shikoja në TV duke ndodhur derisa po jetoja në Prishtinë. Drithërima, drithërima, drithërima të energjisë së qytetit! E paharruar… Krenare që po shoh sa shumë kemi arritur dhe sa larg mund të shkojmë!”, ka shkruar Dua në postimin e saj.