Ballina Lajme Drejtori i OJQ Vizioni Shefki Junuzi takoi Çagla Gultekin Tosbat, drejtoreshën e...

Drejtori i OJQ Vizioni Shefki Junuzi takoi Çagla Gultekin Tosbat, drejtoreshën e TIKA-s

OJQ Vizioni për zhvillim dhe kooperim sot zhvilluam takim në Agjensionin Turk për Bashkëpunim dhe Zhvillim TIKA me seli në Beograd.

Gjat takimit e njoftuam nga afër Kordinatoren e TIKA-s znj. për vazhdimin e kursit profesional te rrobaqepsisë me gjeneratën – lll – , me implementimin e projektit ” 25.000 Maska mbrojtëse për qytetarët e Luginës Preshevës , projekt i cili eshte mirepritur nga institucionet dhe qytetarët.

Gjithashtu bashkepunimi mes TIKA dhe VZhK do të vazhdoj përmes projekteve në të mirë të qytetarëve te Luginës së Preshevës , duke kontribuar ne formimin e aftësimit profesional të kuadrave te reja përveç në profilin e rrobaqepsisë edhe në sektor te tjere qe në të ardhemen mund të jenë promotor te zhvillmit ekonomik të Luginës së Preshevës.

Vizioni për zhvillim dhe kooperim.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.