Ballina Lajme Djaloshi nga Bujanoci që krijoi lojën (TimeZoid)

Djaloshi nga Bujanoci që krijoi lojën (TimeZoid)

Një djalosh nga Bujanoci ka krijuar lojën(TimeZoid) që me talentin e tij ka thyer rekordin në vend por dhe rajon.

Djaloshi fenomen nga Bujanoci quhet Amar Iseni dhe është vetëm 13 vjeçar.Amari vijon mësimet në klasën e shtatë në shkollën fillore”Naim Frashëri” në Bujanoc.

Prezentimin dhe fuknsionimin e lojës mund ta shkarkoni në këtë link ( (https://we.tl/t-3NVlenMTvL) ku në mënyrë prefekte Amari i paraqet në gjuhën angleze.

Njoftimin për krijimin e lojës e ka barë prindi i tij Blerim Iseni .

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...

Në Shqipëri, 19 viktima dhe mbi 980 raste të reja me COVID-19

Rastet e reja të të prekurve me COVID-19 dhe humbjet e jetëve mes pacientëve që po trajtohen në spitalet e vendit vazhdojnë...