Ballina Lajme Lugina Dezinfektimi nga Shtëpija e Shëndetit Preshevë u bë në N.P.Moravica

Dezinfektimi nga Shtëpija e Shëndetit Preshevë u bë në N.P.Moravica

Sot nga puntorët e Shtëpis së Shëndetit në Preshevë ishte ekipa për dezinfektim në N.P.Moravica të cilët bën dezifektimin e objektit nga mbrenda si dhe i sygjeruan se të jen sy çel përshkak virusit.Panik Jo,Kujdes Po.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Të gjithë e shijojmë dhe na pëlqen aroma, por me siguri nuk i dinit këto 6 ‘sekrete’ të kafes turke

Të gjithëve na ndodh që dita jonë të nisë me konsumimin e një kafeje në mëngjes, kjo ndoshta na hap sytë dhe...

Ditë zie për Flori Mumajesin

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi ka humbur sot personin më të dashur të familjes, nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur...

Akademia e Shkencave të Shqipërisë vjen me tri vepra madhore albanologjike

Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: Enciklopedia shqiptare, Fjalori i madh i shqipes...