Ballina Lajme Kosova Deri në fund të muajit shkurt pritet të shpërndahen 50-të eurot për...

Deri në fund të muajit shkurt pritet të shpërndahen 50-të eurot për të prekurit me Covid19

Komuna e Prishtinës kishte marrë vendim për të shpërndarë nga  50 euro për personat me covid (100 euro për pensionistë me covid) në emër të shpenzimeve shëndetësore.
Mirëpo siç duket deri tani nuk i kanë marrë të gjithë qytetarët mjetet e premtuara, shkruan IndeksOnline.

Një qytetar e ka pyetur Ahmetin në rrjetin social Facebook se përse deri më tani nuk ka arritur t’i tërhjek 50 eurot.
“Kryetar me datën 23 dhjetor 2020 kemi apliku bashk me bashkëshorten për 50 eurot e premtuara për të prekurit me Covid dhe ENDE nuk na kan dal në llogari Pse po ndodh kjo???”, ka pyetur qytetari.
Ndërsa, Ahmeti ia bëri me dije se disa mjete deri tani janë transferuar në llogaritë e qytetarëve kuse deri në fund të muajit shkurt pritet të përfundohen të gjitha.
“7 mijë i ka ekzekutu thesari. Besoj që ekzekutohen edhe të tjerat deri në fund të shkurtit”, ia ktheu Ahmeti./IndeksOnline/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...