#DepartamentiKuzhinë/Supë krem spinaq

Lajme Shëndetësia


Shije fantastike dhe shume e shpejte per tu pergatitur 👌
Perberesit: qepe e njome, spinaq, qumesht, pana kuzhine, vaj ulliri, kripe, ereza, majdanoz dhe koper.
Pergatitja: skuqim pak qepen dhe spinaqin me pak vaj, pastaj i shtojme qumeshtin dhe kripen bashke me erezat. E bluajme me blender qe te behet kremoze dhe me pas shtojme panen e kuzhines dhe e lem per pak min ne zjarr. 🍽🥖