Ballina Shëndetësia Departamenti i shtetit Amerikan - Remdesivir është zyrtarisht medikamenti kundër Coronavirusit

Departamenti i shtetit Amerikan – Remdesivir është zyrtarisht medikamenti kundër Coronavirusit

Gilead Science Inc” është kompania biofarmaceutike kërkimore-shkencore që punoi për gjetjen e medikamentit.

Vaksinë nuk do të ketë, deklaroi Trump!

Ndërsa Media gjendet të jetë sërish në Heshtje. Ja pra, që të kuptoni komplotin! Ky duhet të ishte lajmi i ditës.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Harta turke që alarmoi Greqinë: Ja cilët ishuj bien të parët në rast lufte

Prej disa ditësh, grupi i anijeve të kërkimit të Turqisë të udhëhequra nga “Oruç Reis” është duke lundruar në zonën e kontestuar...

48 VENDE TË REZERVUARA PËR MJEKËT NGA LUGINA E PRESHEVËS NË KONKURSIN PËR SPECIALIZIM NË KOSOVË

Në konkursin e hapur nga Ministria e Shëndetësisë të Republikës së Kosovës për specializim, janë ndarë 48 kuota...

Mos e bëni asnjëherë këtë gabim… Si të pastroni veshët në kushte shtëpie dhe çfarë duhet të shmangni

Çdo vit mijëra njerëz i drejtohen zyrës së mjekut ORL ose siç quhet në përditshmëri mjeku i veshëve. Në...

Statistikat/ Në Britani vdesin 5 herë më shumë njerëz nga gripi se nga koronavirusi

Të dhënat e fundit në Britaninë e Madhe nxjerrin në pah se në shtatë javët e fundit kanë vdekur më shumë njerëz...