Ballina Lajme Shqipëri Denoncimi i kushëririt: Kur ishte Vasili ministër, Qazimit i kërkuan 5 mijë...

Denoncimi i kushëririt: Kur ishte Vasili ministër, Qazimit i kërkuan 5 mijë euro për ta futur në punë

Diten e djeshme, PD dhe LSI, sebashku me mediat prane saj, organizuan nje sulm ndaj  ekipit te mjekeve e infermiereve qe Shqiperia coi ne Itali, duke anatemuar infermierin Qazim Ismaili si njeri pa arsim perkates qe ka punuar vetem pompist karburanti.

Pas ketij skandali politik te opozites, u bene publike me media faktet, dokumentat qe vertetonin se Qazimi kish shkollim e eksperience si infermier.

Ne lëmin e ketij debati, ajo qe bie ne sy per ironi te fatit, eshte pretendimi i familjes se Qazim Ismailit, ne kohen kur ishte minister Shendetesie Petrit Vasili, (Nga shtator 2009- qershor 2012 ka mbajtur postin Ministër i Shëndetësisë.) I kane kerkuar 5000 euro per te filluar pune si infermier.

Keshtu ka deklaruar kusheriri i Ismailit ne nje koment publik ne postimin e bere  nga ministrja Elisa Spiropali, ndaj sulmit opozitar.

Kujtojme qe dje, Petrit Vasili, i cili eshte edhe vete mjek qe ndjek situaten nga shtepia, ishte nga ata qe folen direkt per Qazimin, duke bere politike me te.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...