Denoncimi i kushëririt: Kur ishte Vasili ministër, Qazimit i kërkuan 5 mijë euro për ta futur në punë

Shqipëri

Diten e djeshme, PD dhe LSI, sebashku me mediat prane saj, organizuan nje sulm ndaj  ekipit te mjekeve e infermiereve qe Shqiperia coi ne Itali, duke anatemuar infermierin Qazim Ismaili si njeri pa arsim perkates qe ka punuar vetem pompist karburanti.

Pas ketij skandali politik te opozites, u bene publike me media faktet, dokumentat qe vertetonin se Qazimi kish shkollim e eksperience si infermier.

Ne lëmin e ketij debati, ajo qe bie ne sy per ironi te fatit, eshte pretendimi i familjes se Qazim Ismailit, ne kohen kur ishte minister Shendetesie Petrit Vasili, (Nga shtator 2009- qershor 2012 ka mbajtur postin Ministër i Shëndetësisë.) I kane kerkuar 5000 euro per te filluar pune si infermier.

Keshtu ka deklaruar kusheriri i Ismailit ne nje koment publik ne postimin e bere  nga ministrja Elisa Spiropali, ndaj sulmit opozitar.

Kujtojme qe dje, Petrit Vasili, i cili eshte edhe vete mjek qe ndjek situaten nga shtepia, ishte nga ata qe folen direkt per Qazimin, duke bere politike me te.