Ballina Lajme Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Gjykata e Presheves ka gjobitur Klubin tonë për shkak të prezencës të një numri të vogël të publikut me 75,000 mij dinarë në ndeshjen e luajtur mes Lugina-Bosilegrad në Stadiumin e Qytetit Preshevë.

Këto dënime i kemi cilësuar si tejet të larta ngase si klub kemi marrë të gjitha masat me rastin e organizimit të një ndeshje futbollit, gjë e cila e dëmton Klubin tonë financiarisht.

Me vendim të gjykates për kundërvatje me kërkës të inspekcionit sanitar sot kemi marrë vendimin që jemi të denuar me vlerë prej 75.000 din, dhe 4.000 din për seacen që kemi zhvilluar si Klub.

Skemi dashur të ndodh kjo kundervajtje, dhe për me teper skemi deshiruar te ballafaqohemi me gjykatën por gjerat rodhën ashtu siç rodhën.
Gjendja jonë financiare na ka detyruar që ta sqarojm në faqen tonë zyrtare.

Klubi ynë është në pritje të shpalljes së konkursit nga Komuna e Preshevës duke e konsideruar ndarjen e mjeteve për funksionimin normal të të gjitha kategorive që i posedon Klubi futbollistik Lugina

Me rrespekt Kryesia e Klubit futbollistik Lugina

Preshevë 21.01.2021

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...