De Gea drejt largimit nga Unitedi, e duan këto skuadra të mëdha

Sport

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës.
Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te “Djajtë e Kuq”, pasi aty po ndjen presionin e Dean Henderson.
De Gea pritet të jetë në shitje nga United, me klubin anglez që po synon afrimin e italianit Gianluiggi Donnarumma.
Mediat në Angli kanë raportuar se në garë për portierin spanjoll tashmë janë futur dy skuadra të mëdha evropiane.
Kampioni në fuqi i Italisë, Juventus dhe ai gjerman Bayern Munich janë skuadrat që interesohen për spanjollin.
Gjithsesi situatën e tij po e ndjek edhe Paris Saint Germain, por nuk përjashtohet mundësia që portieri të rikthehet në Spanjë.
Atletico Madrid mund ta shesë sllovenin Jan Oblak dhe nëse ndodh një gjë e tillë, ata do të tentojnë rikthimin e De Geas.