Ballina Showbiz Dashuri në kohën e karantinës, gjithçka pasi pa fqinjën duke kërcyer mbi...

Dashuri në kohën e karantinës, gjithçka pasi pa fqinjën duke kërcyer mbi tarracë

E sheh mbi një çati gjatë ditëve të karantinës për shkak të koronavirusit dhe dashurohet pas saj.

Jeremy Cohen, një fotografi të ri amerikan nga New York, i rrahu zemra fort nga fqinja e tij e shtëpisë, teksa e pa duke kërcyer në çatinë e shtëpisë pranë të tijës.

Që të gjithë ishin detyruar që të rrinin të mbyllur në shtëpi, për të limituar përhapjen e Covid-19, ndërsa Jeremy po merrte pak ajër në ballkon kur pa fqinjën e tij Tori Cignarella, me kufje në vesh duke kërcyer në tarracën e pallatit të saj.

Nuk i rezistoi dot, kështu që e filmoi me një video të cilën e postoi në faqen e tij në Instagram. Nga aty nisi shkëmbimi i përshëndetjeve reciproke dje më tej dërgimi i numrit të telefonit me dron.

Dy të rinjtë nisën të shkruanin në WhatsApp për tu njohur më mirë, deri kur vendosën që të dilnin për darkë “bashkë”.

Duke marrë parasysh masat e marra prej koronavirusit, takimi i tyre ishte i pazakontë, ku secili prej tyre qëndronte në ballkonin e shtëpisë përkatëse në një tavolinë, si në një darkë normale romantike.

Jo vetëm kaq por ata u takuan por krejt ndryshe nga normalja, teksa Jeremy ishte mbyllur në një kapsulë, për të shmangur kontaktin fizik.

Historia romanike zgjat në pritje që gjithçka të kalojë dhe dy të rinjtë më në fund të shihen ballë për ballë në takimin e tyre të parë të vërtetë. 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...