Ballina Lajme Bota Çmim i lojtarit të vitit: De Bruyne, Lewandowski e Neuer në listë...

Çmim i lojtarit të vitit: De Bruyne, Lewandowski e Neuer në listë të ngushtë

UEFA do të zgjedh edhe lojtarin e vitit 2020, pas listës së publikuar për trajnerin e vitit.

Shtëpia e futbollit evropian njoftoi pak çaste më parë se Hansi Flick, Jurgen Klopp dhe Julian Nagelsmann janë në listë të ngushtë.

Sipas listës së ngushtë prej lojtarësh, aty gjenden, Kevin de Bruyne i Manchester Cityt dhe dyshja e Bayern Munichut Robert Lewandowski e Manuel Neuer.

Sulmuesi polak cilësohet si favoritë për të fituar këtë çmim të madh, fal golave rekord që ka shënuar në të gjitha garat ku ka luajtur.

Në Bundesligë, DFB Pokal dhe në Ligën e Kampionëve, Lewandowski ishte golashënuesi më i mirë.

Për fat të keq, polaku nuk do të mund të fitojë edhe Topin e Artë, që është anuluar nga France Football shkaku i coronavirusit që ndërpreu futbollin për tre muaj.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...