Ballina Lajme Champions League/ Ja ndeshjet e mbrëmjes së sotme, shansi i fundit për...

Champions League/ Ja ndeshjet e mbrëmjes së sotme, shansi i fundit për Inter

Mbrëmjen e sotme rikthehet Champions me ndeshjet e pesta të fazes së grupeve.

Të gjithë prozhektorët janë mbi Interin e Antonio Contes, që ka edhe një shans të fundit për kualifikimin.

Në fakt, mundësitë e zikaltërve janë zbehur ndjeshëm pas disfatës ndaj Real Madridit, mirëpo nëse ia dalin të fitojnë në Gjermani, ndaj Borusia Monchengladbach shpresat rikthehen minimalisht, ndërsa Interit do t’i bënte shumë punë që edhe Real Madrid të fitonte ndaj Shaktar Donetsk.

Kritike situata edhe për Atletico Madrid që me barazimin e fundit ndaj Lokomitivës së Moskës komplikoi çështjen e kualifikimit. Spanjollëve iu duhet fitorja sot ndaj Bayern Munchen për të tentuar pjesëmarrjen në fazën tjetër të kompeticionit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...

Forca të shtuara të policisë para KQZ-së, Sami Kurteshi kërkon sqarime

Gjatë kohës sa Komisioni Qendor i Zgjedhjeve (KQZ) po mban mbledhjen e radhës, ku po diskutohet për certifikimin e subjekteve politike dhe...