Ballina Lajme Lugina Bujanoci me 5 raste positive me Covid-19, Vraja në rritje

Bujanoci me 5 raste positive me Covid-19, Vraja në rritje

Sipas raportit të shtëpisë së shëndetit në Bujanoc gjatë 24 orëve të fundit janë shtuar edhe 5 raste positive me Covid-19, përcjellë Titulli.com.
Duke u bazuar të këto dhëna numri i kontrollave më datën 9 shkurt ka qenë 55 dhe kështu numri i përgjithshëm gjatë këtij muaji është 455.
Në bazë të dhënave zyrtare nga raportet numri më i madh i pacientëve të rinj është nga Vranja, pastaj vjen Vladiçin Han,Presheva,Trgovishta dhe Bujanoci, transmeton Titulli.com
Në komunën e Bujanocit që nga fillimi i pandemisë me Covid-19, numri i pacientëve të infektuarëve ka arritur në 807./Titulli.com/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...