Ballina Lajme Lugina Bujanoc/Të premten regjistrohet vetëm një rast i infektuar me koronavirus


Bujanoc/Të premten regjistrohet vetëm një rast i infektuar me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Bujanoc, është regjistruar vetëm një rast pozitiv me koronavirus.
Sipas raportit të fundit të Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc, në 24 orët e fundit, janë kryer 7teste antigjen, vetëm 1 pacient ka rezultuar i prekur nga COVID-19.
Gjithashtu, sipas të të njejtit raport, të premten e 12 shkurtit, në Bujanoc, janë kryer 48 kontrolle mjekësore, prej të cilave 7 kanë qenë fëmijë.
Që nga shpërthimi i pandemisë, në Bujanoc, janë regjistruar 814 raste me koronavirus, derisa vetëm gjatë muajit shkurt janë evidentuar 40 pacientë me COVID-19./LUGINALAJM/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...