Brabus G63 700 “Army Edition” çmimi dhe specifikat

Shkencë & Teknologji


Çmimi real i tij 253.000 deri 300.000 Mercedes Benz G-Class është një nga SUV-at më të njohur dhe më të pëlqyer në treg, veçanërisht një AMG G63.

Ka shumë kompani që ofrojnë modifikime të G63, por Brabus ka qenë tradicionalisht në krye të modifikimeve të personalizuara të Mercedes AMG G63.

Një nga më të njohurit kohët e fundit është Brabus 700 Widestar, i njohur “Army Edition”,.

Ai ka një motot 4.0 litërsh biturbo V8 i cili në vetë prodhon 700 PS (690 HP). Nga 0-100 km/h ai i arrin në vetëm 4.3 sekonda dhe me një shpejtësi maksimale 300 km/h.

Kjo është bërë në bazë të performancës Brabus PoëerXtra B40-700, me paketën që përfshin gjithashtu një valvul goditjeje Brabus BoostXtra.

Modifikimi më i dukshëm i saj është ngjyra e veçantë speciale PWF e quajtur “Badass-Brewster CC4906”, e njohur gjithashtu si Jeshile Taktike, ngjyra i përshtatet shumë mirë Brabus 700 Widestar.
Fostla gjithashtu instaloi një sistem shkarkimi sportiv Brabus flap, shtojcën e kapakut të Brabus, një spoiler të pasëm dhe pragjet e dyerve RGB.
Po aq i mrekullueshëm është seti i rrotave i përbërë nga rima të falsifikuara Brabus Monoblock Z 24-inç të Platinum Edition, të përfunduara me të zeza me shkëlqim të veshur me pluhur.
Çmimi i një “bishe” të tillë është nga 253.000 euro deri në 300.000 euro.