Ballina Lajme Shqipëri Bora e ngricat, ushtria ndërhyn në aksin rrugor Milot-Balldren

Bora e ngricat, ushtria ndërhyn në aksin rrugor Milot-Balldren

Vijon të jetë problematike lëvizja e automjeteve ne aksin Balldren – Milot.
Bëhet me dije se për shkak të reshjeve të borës u bllokua aksi rrugor Lezhë në drejtim të Milotit, ndërkohë për lëvizjen e automjeteve policia i devijonte nga rruga e vjetër.

Ndër të tjera mësohet se për të normalizuar situatën në këtë aks rrugor është dashur ndërhyrja e ushtrisë që dërguan batanije që u janë shpërndarë personave që kishin nevoje dhe karburant në rast se do kërkohej.
Mjeti i firmës mirembajtëse që pastronte dëborën kishte të dëmtuar pajisjen e hedhjes se kripës duke e bërë të pamundur nderhyrjen..

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.