Ballina Showbiz Beteja kundër koronavirusit, Princi William del në frontin e parë të luftës,...

Beteja kundër koronavirusit, Princi William del në frontin e parë të luftës, ja vendimi që ka marrë

Ndërsa stafet mjekësore përballen me koronavirusin shumë njerëz kanë dalë vullnetarë për të ndihmuar në këtë betejë me “armikun e padukshëm”.

Dhe duket se Princi William i Britanisë është mes njerëzve që do japin kontributin e tyre në këtë luftë.

Raportohet se ai dëshiron ti kthehet punës së tij si pilot i ambulancës ajror për të dhënë ndihmën e tij në luftën kundër koronavirusit.

Ai do të transportojë pacientët me COVID-19, të cilët janë në gjendje të rënduar shëndetësore.

Kujtojmë që babai i tij, Princ Charles u infektua me koronavirus dhe vetëm pak ditë më parë doli nga izolimi.

Të dy gjyshërit e William, Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, janë në izolim.

Dhe Mbreti i ardhshëm britanik dëshiron të shkojë më tej për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

“William e ka menduar seriozisht të kthehet si një pilot i ambulancës ajrore për të ndihmuar në pandeminë aktuale. Ai e di se i gjithë vendi po bën përpjekjet e tij dhe dëshiron të ndihmojë,”– tha një burim pranë Princit.

Por shtoi se roli i tij ai i vetmi anëtar aktiv i familjes mbretërore është thelbësor.

“Ky rol është edhe më i rëndësishëm tani, duke pasur parasysh që Charles është sëmurë, Harry është larguar me Meghan. Por William është shumë i prirur të bëjë gjithçka që mundet për të ndihmuar,”- u shpreh burimi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...