Çfarë do të thotë kur një bebe buzëqesh në gjumë?

Buzëqeshja e bebes ngjall ngrohtësi në zemrën e të gjithëve. Ju duhet ta keni parë beben duke fjetur shumë herë. Bebja qesh! Ai moment i mrekullueshëm në të cilin qesh krijesa juaj e lezetshme mund të fshijë të gjitha netët pa gjumë dhe stresin që keni përjetuar pas lindjes. Buzëqeshja e bebes ngjall ngrohtësi në […]

lexo

A janë më të lumtura foshnjat kur janë zbathur?

Foshnja juaj ka zbathur këpucët, ndërsa juve ju kap tmerri kur e shikoni të zbathur Një artikull i botuar nga Universiteti Complutense i Madridit propagandon fuqishëm që foshnjat të jenë zbathur. “Kur ua mbathin këpucët, ato privohen nga informacioni i dobishëm perceptues që mund të luajë një rol të rëndësishëm në sistemin e tyre nervor […]

lexo

Kjo bebe katër muajshe është “kopje” e kryeministrit britanik

David Doronina është padyshim një nga foshnjet më të famshme në Britani të Madhe. I lindur në 1 mars, David dallon për flokët e tij të shumtë dhe biond, njësoj si kryeministri britanik Boris Johnson. Prindërit e tij, Tatiana dhe Ruslan, ndalohen nga njerëzit kudo që të shkojnë. Sipas prindërve, thuajse të gjithë komentojnë ngjashmërinë […]

lexo