Ballina Lajme Kosova Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që Vetëvendosje me i marrë 80...

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që Vetëvendosje me i marrë 80 ulëse

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës.

Ai në “RTV Dukagjini” dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit.

“LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien nën 22%, VV-ja mund të shkoj në 38%, 40% është maksimumi.

“Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 deputetë. Është koha e fundit që LVV të mos viktimizohet dhe të mos deklarohet që ne nuk po na lënë të punojmë për shtetin dhe drejt për shtetin. Është momenti më i duhur për Kosovën që mos me mbet në status quo. Nëse doni Kosovën me lënë në status quo, atëherë pamundësojani VV-së me marr presidentin edhe qeverisjen”, u shprehë ai.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...