Ballina Lajme Bota Bartomeu jep dorëheqje nga posti i presidentit të Barcelonës

Bartomeu jep dorëheqje nga posti i presidentit të Barcelonës

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës.
Mediet në Spanjë raportojnë se Bartomeu ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit të Barcelonës.
Barcelona, këtë verë ka përjetuar momentet më të këqija viteve të fundit, duke filluar nga humbja 8:2 nga Bayern Munich në Ligën e Kampionëve e deri te kërkesa për largim e Lionel Messit.


Kjo kishte bërë që tifozët e Barcelonës të ngrihen kundër tij, madje së fundi është nënshkruar edhe një peticion për largim.
Sipas Sport.es, Bartomeu ka paraqitur dorëheqjen së bashku me bordin, dhe këtë duan ta bëjnë para se të ngrihet çështja e mocionit të mosbesimit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...