Ballina Sport Barcelona fiton ngushtë ndaj Athletic Bilbaos, e kalon Real Madridin në tabelë

Barcelona fiton ngushtë ndaj Athletic Bilbaos, e kalon Real Madridin në tabelëBarcelona ka shënuar fitore të ngushtë 2:1 në “Camp Nou” kundër Athletic Bilbaos, shkruan “Zeri.info”.
“Blaugranët” e nisën mirë takimin duke kaluar në avantazh pas 20 minutave me anë të kapitenit, Lionel Messit që realizoi një super-gol nga gjuajtja e lirë.
Por, momente “shoku” për “Katalunasit” u shfaqën në minutën e 49-të, pasi Jordi Alba shënoi në portën e gabur për t’i barazuar shifrat në 1:1.

Megjithatë, Barcelona gjeti forcën dhe e riktheu avantazhin me francezin, Antonie Griezmann në të 74-tën minutë.
Falë kësaj fitore, Barcelona ngritet në pozitën e dytë në tabelë dhe e lë Realin në të tretin.
Në 20 takime, skuadra e drejtuar nga trajneri, Ronald Koeman ka grumbulluar 40 pikë, por mbetet prapa Atleticos me dhjetë pikë.
Ndwrsa, baskët ndodhen në pozitën e 11-të tabelore në La Liga. /Zeri.info

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...