Ballina Sport Bale ia prish planet Realit, i vendosur të qëndrojë në Bernabeu

Bale ia prish planet Realit, i vendosur të qëndrojë në Bernabeu

Gareth Bale pritet t’i paraqes probleme të reja Real Madrid.

Ylli anësor prej kohësh është përfolur për një largim nga ‘Los Blancos’ në verën e vitit 2020, pasi nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Zinedine Zidane.

Por, Mirror tani raporton se Bale është i vendosur të largojë dallimet që ka me trajnerin francez, për të qëndruar në ‘Santiago Bernabeu’.

Bale ka kontratë me Real Madridin deri në qershor të vitit 2022, dhe verën e kaluar ishte afër transferimit në Kinë.

Qëndrimi edhe për një vit, do t’i hapte probleme të reja Real Madridin, pasi rrezikon të humb falas lojtarin që dikur e transferoi për 100 milionë euro.

Bale është transferuar te Real Madrid nga Tottehem në vitin 2013, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit atëkohë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...