Ballina Lajme Kosova Bajrami thotë se nuk ka nënshkruar as ajo e as drejtori i...

Bajrami thotë se nuk ka nënshkruar as ajo e as drejtori i Thesarit për vjedhjen e 2 milionëve

Në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka raportuar ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ku foli edhe për vjedhjen e dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit.

Bajrami ka thënë se transaksioni është i gjurmuar dhe se tanimë dihet se ku kanë shkuar mjetet.

Ajo thotë se në momentin që kanë parë lëvizje në Thesar pas tre minutash e kanë lajmëruar Policinë.

Ministrja tha se ky është një krim ekonomik, ku janë krijuar qasje të paautorizuara dhe janë thyer fjalëkalime.

“Ky është një krim ekonomik, ku janë krijuar qasje të paautorizuara, është bërë keqpërdorim detyre dhe janë thyer passworde. Nuk është marrë asnjë nënshkrim imi e as i drejtorit të Thesarit”, potencoi ajo.

Më tej Bajrami theksoi se ky transaksion që është bërë është i gjurmuar dhe se dihet se ku janë transferuar paratë dhe nga kush.

“Transaksioni është i gjurmuar dhe aty mund të vërehen se ku janë transferuar, nga kush janë transferuar e kështu më radhë”, tha ministrja e MF-së, Hykmete Bajrami.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...