Ballina Lajme Bota Austri/Masa të rrepta kufizuese për festa

Austri/Masa të rrepta kufizuese për festa

Austria po njofton masa të rrepta disa ditë para Krishtlindjes, të cilat do t’i referohen kufizimeve për të hyrë në vend gjatë pushimeve.

Sipas “Kronen Zeitung”, këto masa prekin veçanërisht njerëzit që duan të udhëtojnë në “zona me rrezik të lartë” si Ballkani dhe Turqia gjatë pushimeve.

Sipas këtij dokumenti, rregullat e rrepta do të futen në kufijtë dhe aeroportet gjatë pushimeve, dhe Italia dhe Gjermania janë ndër vendet me rrezik.

Të gjithë ata që udhëtojnë “në mënyrë të paligjshme” do të duhet të jenë në karantinë për dhjetë ditë pas kthimit të tyre në Austri.

Masat do të jenë të vlefshme deri më 10 janar dhe do të zbatohen për të gjitha vendet që do të kenë një normë incidence shtatë ditore prej më shumë se 100 për 100,000 banorë.
Saktësisht se kur do të hyjnë në fuqi masat është e panjohur.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Gjykata e Presheves ka gjobitur Klubin tonë për shkak të prezencës të një numri të vogël të publikut me 75,000 mij dinarë...

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...