Ballina Lajme Atentat me armë në Himarë, qëllohet për vdekje biznesmeni 60 vjeçar

Atentat me armë në Himarë, qëllohet për vdekje biznesmeni 60 vjeçar

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur pak më parë në Himarë, ku një biznesmen ka mbetur viktimë e një atentati.

Mësohet se viktima quhet Niko Goro, rreth 60 vjeç dhe në momentin e atentatit ka qenë duke shëtitur më bashkëshorten në bulevardin e Himarës.

Niko Goro është kushëriri i kryetarit të Bashkisë së Himarës teksa ngjarja raportohet se ka ndodhur rreth orës 09:00 të mëngjesit. Personi në fjalë është plagosur pranë supermarketit të motrës së tij në qytetin e Himarës.

Dyshohet se një person i maskuar ka dalë nga automjeti në shëtitore dhe ka qëlluar 5 herë me armë zjarri mbi Goron.

Sakaq ka mbetur e plagosur edhe motra e tij, e cila është nisur për kujdes shëndetësor në spital.

Goro është pronar i një hoteli dhe bar restoranti në Himarë, si dhe sipërmarrës i njohur.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...