Ballina Lajme Lugina Armend Aliu (APN) zv.Kryetar i Komunës së Preshevës - Kauza e 1...

Armend Aliu (APN) zv.Kryetar i Komunës së Preshevës – Kauza e 1 dhe 2 Marsi i 1992 unifikuese për të gjithë

Sikur para 28 viteve, edhe sot, qytetarët e Luginës së Preshevës vazhdojnë të jenë të unifikuar rreth kërkesës që u parashtrua në Referendumin e 1 dhe 2 Marsit të vitit 1992.

Urojë që shumë shpejt, të realizohet aspirata e kahmotshme e qytetarëve të Luginës së Preshevës për të drejtën e bashkangjitjes me Republikën e Kosovës.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...