Ballina Lajme Kosova Armend Aliu (ADSH) mesazh urimi për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Armend Aliu (ADSH) mesazh urimi për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Të dashur bashkëkombas,

Pas shumë dekadave të pushtimit dhe represionit, para 13 viteve Kosova shpalli pavarësinë dhe sot ka festë.

Që sot Kosova të ketë festë, punuan dhe u flijuan shqiptarë nga të gjitha trojet! Andaj,

mos e harroni Luginën!

Të punojmë çdo ditë për të vazhduar ndërtimin dhe fuqizimin e shtetit

Urime dita e pavarësisë!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...