Ballina Lajme Ardita Sinani priti kryetarin e OVL të UÇPMB-së, Nazmi Hajredinin dhe përfaqësuesit...

Ardita Sinani priti kryetarin e OVL të UÇPMB-së, Nazmi Hajredinin dhe përfaqësuesit e saj

Sot, pikërisht në përvjetorin e 8 të largimit të dhunshëm të lapidarit të dëshmorëve të rënë në luftën e fundit në Luginë të Preshevës, kryetarja e degës së Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Ardita Sinani priti kryetarin e OVL të UÇPMB-së, Nazmi Hajredinin dhe përfaqësuesit e saj.

Në këtë takim shumë konstruktiv, u diskutuan përveç tjerash edhe problematikat me të cilat përballen banorët e komunës së Preshevës.

Ishte zotim i përbashkët që për çështje që preokupojnë banorët e komunës së Preshevës në shumë sfera, bashkëpunimi me OVL të UÇPMB-së do të jetë i ngushtë.

LAVDI dhe respekt deri në përulësi dëshmorëve të rënë!

Shërbimi për Informim i
Partisë për veprim Demokratik

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...