Ballina Lajme Kosova Arban Abrashi ironizon keq me Albin Kurtin

Arban Abrashi ironizon keq me Albin Kurtin

Që pas rënies së Qeverisë Kurti me mocion mosbesimi të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë filluar përplasjet dhe replikat në distancë mes këtyre dy partive.

I fundit që ka ironizuar me Kryeminitrin në detyrë Kurti është sekretari i LDK-së, Arban Abrashi.

Ai ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale në formë talljeje me Kryeministrin në detyrë  pasi ky i fundit ka të punësuar një këshilltar me shtetësi kineze në kabinetin e tij.

Image

Foto e publikuar nga Arban Abrashi

 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...