Ballina Lajme Bota Ambasada e Kosovës në Francë del me njoftim për kosovarët që jetojnë...


Ambasada e Kosovës në Francë del me njoftim për kosovarët që jetojnë atje

Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris ka njoftuar qytetarët me qëndrim në Francë se do të rifillojë me ofrimin e shërbimeve konsullore nga data 18.02.2021.
Po ashtu në njoftim thuhet se këto shërbime do ofrohen duke zbatuar me rigorozitet masat anti-COVID19.
Në këtë aspekt, luten të gjithë qytetarët të cilët marrin termine për shërbime konsullore që të ju përmbahen rregullave të përgjithshme të vendosura nga qeveria e Francës si dhe të paraqiten në lokalet e Ambasadës vetëm ata persona që do të marrin shërbime.

Njoftimi i plotë:
Njoftohen të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me qëndrim në Francë se Ambasada në Paris, do të rifilloj me ofrimin e shërbimeve konsullore nga data 18.02.2021, duke zbatuar me rigorozitet masat Anti-COVID19.
Në këtë aspekt, luten të gjithë qytetarët të cilët marrin termine për shërbime konsullore që të ju përmbahen rregullave të përgjithshme të vendosura nga qeveria e Francës si dhe të paraqiten në lokalet e Ambasadës vetëm ata persona që do të marrin shërbime. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1728297444016342&id=507476089431823

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.