Ballina Showbiz Aktori dhe modeli turk, Kivanç Tatlitug a është infektuar me COVID -19?

Aktori dhe modeli turk, Kivanç Tatlitug a është infektuar me COVID -19?

Aktori dhe modeli i njohur turk, Kıvanç Tatlıtug, është shtruar në spital pas dyshimeve se është prekur me COVID-19.Ai ishte i izoluar së bashku me gruan e tij, Başak Tatlıtug, në një shtëpi në rrethin Kemerburgaz të Stambollit.

Sidoqoftë, më pas u raportua të jetë ndjerë i sëmurë dhe shkoi në spital për të bërë një test për coronavirus.Pas një qëndrimi të shkurtër, Tatlıtug u largua nga spitali.

“Ne kemi qenë në shtëpi për 15 ditë. Kam pasur një sëmundje të vogël dhe tani jam duke pritur për rezultatin e testit tim për coronavirus”, u tha aktori i famshëm gazetarëve gjatë daljes nga spitali.

36-vjeçari së fundmi ka bërë një postim në rrjetet sociale për t’i treguar fansave se ai ka rezultuar negativ në testin e virusit vdekjeprurës.

“Testi i coronavirusit që e kam kryer në spital ku isha me ankesa për temperaturë të lartë dhe kollë ishte negative. Si rezultat i ekzaminimeve, fokusi ishte te pneumonia në një zonë të vogël të mushkërive. Unë u trajtova në këtë drejtim”, ka thënë aktori.

Tatlıtug, i cili u bë i famshëm pasi fitoi konkursin si “Modeli më i mirë në botë në 2002”, aktualisht është ndër aktorët më të njohur dhe më të paguar në Turqi.

Kivanç ka fituar famë të gjerë në të gjithë Turqinë, Ballkanin dhe botën arabe me rolet e tij në serialet televizive turke, duke përfshirë “Gümüş”, “Aşk-ı Memnu” dhe “Kuzey Güney”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...

Osmani flet pas takimit me Lajçak: S’do të lejoj që të negociohet me kufijtë e Kosovës. Me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një konferencë për mediat pas takimit me të dërguarin e BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirsolav...