Ballina Lajme Kosova Aktivistët e PSD-së vendosin portretin e Kurtit në kontejner

Aktivistët e PSD-së vendosin portretin e Kurtit në kontejner

Partia Socialdemokrate ka nisur një aksion te Katedralja “Nëna Terezë”.

Forca të policisë janë parë në aktivitetin i cili po mbahet nga PSD-ja. Ende nuk dihet se cili është qëllimi i këtij aktiviteti, por aktivistët e kësaj partie kanë mbajtur në duar një pankartë me fytyrën e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku shkruhet “recycle Bin” apo ndryshe “shporta e riciklimit”.

Aktivistë të PSD-së kanë vendosur portretin e kryetarit të LVV-së, Albin Kurti në kontejner pranë rrugës “Xhorxh Bush”.

Drilon Pireva, aktivistë i kësaj partie e ka quajtur riciklim politikën e Vetëvendosjes, duke thënë se paralajmërimi i Kurtit për ndryshim nuk është i vërtetë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...