Ballina Lajme Kosova Ahmeti: Personat me autizëm nuk janë persona me nevoja të veçanta, ata...

Ahmeti: Personat me autizëm nuk janë persona me nevoja të veçanta, ata janë të veçantë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se ditët në vijim në bashkëpunim me “TIKA”, do të fillojnë punën në Qendrën e parë Publike në Kosovë për Autizëm dhe Syndrome Doën.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, duke thënë se personat e prekur nga autizmi nuk janë persona me nevoja të veçanta. Ata janë të veçantë.

“Personat e prekur nga autizmi nuk janë persona me nevoja të veçanta. Ata janë të veçantë. Ata nuk janë me aftësi të kufizuara. Ata janë me aftësi tjera. Në ditën ndërkombëtare të autizmit, apo Ëorld Autism Aëareness Day njoftojmë se ditëve në vijim apo si të plotësohen kushtet për punë bashkë me TIKA fillojmë punën në Qendren e parë Publike në Kosovë për Autizëm dhe Syndrome Doën”, ka shkruar AShmeti në Facebook.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.