Ballina Sport Ahmet Sylejmani – njeriu i sprovave, që u ballafaqua me...

Ahmet Sylejmani – njeriu i sprovave, që u ballafaqua me…

Trajnerët dhanë shumëçka në mbajtjen gjallë të futbollit të Kosovës, në periudhën më të vështirë, në kohën e okupimit 1991-1999.

Ahmet Sylejmani, i takon Gjeneratës së Republikës. Trajner që dha shumë dhe asnjëherë nuk u ndalë përkundër kërcënimeve që vinin në adresë të tij nga pushtuesi serb.

Ai sakrifikoi së bashku me mijëra sportistë, iu kundërvu regjimit serb dhe zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës.

Sylejmani, sot është  i lumtur që futbolli ynë po shkon me hapa të mëdhenj si kombëtare dhe është afër realizimit të ëndrrës, të kualifikohet në Kampionatin Evropian.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....