Ballina Showbiz Adelina Tahiri: Humbën një të afërm nga Coronavirusi, po e përjetojmë shumë...

Adelina Tahiri: Humbën një të afërm nga Coronavirusi, po e përjetojmë shumë keq

Adelina Tahiri e ka ndarë momentin e dhimbshëm.

Coronavirusi që tashmë është shndërruar në një pandemi botërore ka mbyllur brenda shtëpive shqiptarët në të gjitha trevat shqiptare.

Kështu, edhe këngëtarja Adelina Tahiri në një lidhje direkt në emisionin ‘Rudina’ tregoi se prej tre javësh është izoluar në shtëpinë e saj në Shkup, së bashku me bashkëshortin dhe vogëlushin e saj.

Po ashtu Adelina ka rrëfyer se si pasojë e infektimit nga koronavirusi, kanë humbur një të afërm, një mik të familjes. Ajo është shprehur se e kanë përjetuar shumë keq. Këngëtarja bën thirrje që të mendojmë për të tjerët përreth nesh dhe të qëndrojmë në shtëpi.

“Ne në izolim jemi që tre javë të plota mund të them, jemi 1 javë më parë se të tjerët sepse e morëm më seriozisht. Të afërmit tanë thoshin hë se nuk është gjë, derisa filluan të jenë viktima në këtë shtet.

Ne humbëm një njeri të afërm tonin që e përjetuam shumë keq para dy ditëve.

Po në Greqi, ishte shok shumë i mirë i bashkëshortit. Ne ishim para dy muajve me të dhe sinqerisht nuk e prita dhe nuk di si të them. Të them sinqerisht fillova dhe më shumë të frikësohem sepse kur e përjeton në ndonjë të afërm, e përjeton dhe më keq dhe atëherë e kupton që me të vërtetë ka diçka që ne rrezikohemi të gjithë.

Sepse asnjëri nga ne nuk e di se çfarë imuniteti kemi dhe çfarë organzimi kemi dhe si e pret atë virusi.

Dua të them të mos jemi egositë, duhet të mendojmë dhe për të tjerët, për prindërit tanë, për njerëzit përreth neve dhe të mundohemi të izolohemi për të mirën e të gjithëve, jo vetëm për të mirën tonë”, eshte shprehur ajo.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...