Ballina Shëndetësia A po e dëmton rrjeti 5G shëndetin tonë?

A po e dëmton rrjeti 5G shëndetin tonë?

Rrezatimi 4G depërton në indet njerëzore në një thellësi prej disa centimetrash, ndërsa 5G besohet se depërton në trupin e njeriut disa milimetra, studiuesit kanë zbuluar.


Shkencëtarët po bëjnë thirrje për më shumë hetime mbi efektet e mundshme shëndetësore të 5G, por industria e teknologjisë tashmë është e zënë duke e përdorur atë.
Ka prova që përgjigjet biologjike ndaj rrezatimit të valës milimetrike mund të fillojnë brenda lëkurës, dhe sinjalizimi sistemik pasues në lëkurë mund të rezultojë në efekte fiziologjike në sistemin nervor, zemrën dhe sistemin imunitar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...

Forca të shtuara të policisë para KQZ-së, Sami Kurteshi kërkon sqarime

Gjatë kohës sa Komisioni Qendor i Zgjedhjeve (KQZ) po mban mbledhjen e radhës, ku po diskutohet për certifikimin e subjekteve politike dhe...