Ballina Shkencë & Teknologji A keni aftësitë e një dedektivi për të gjetur vrasësin brenda në...

A keni aftësitë e një dedektivi për të gjetur vrasësin brenda në sauna?

4 shokë shpesh herë shkonin në sauna bashkë. Ata gjithmonë merrnin diçka me vete. Herën e fundit Jack, një muzikant mori një iPod me vete për të dëgjuar muzikë. Steve bankier mori një termus për të pirë ujë. Patrick dhe Michael ishin avokatë dhe morën dokumente për t’i lexuar.

Gjaët ditës Patrick u gjet i vdekur. Ai u vra nga një objekt i mprehtë. Policët erdhën menjëherë në vendin e ngjarjes dhe nisën hetimet. Ata nuk gjetën asnjë provë në skenën e krimit, si ka mundësi të ndodhë kjo gjë?

Nëse nuk e gjeni dot, përgjigjen e keni më poshtë:Patrick u vra nga Steve i cili solli një copë akulli në termusin e tij. Arma e vrasjes ishte shkrirë në kohën kur policët mbërritën.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...