Ballina Shkencë & Teknologji A e keni menduar ndonjëherë se përse e ndërruan stilin e baterisë...

A e keni menduar ndonjëherë se përse e ndërruan stilin e baterisë tek celularët??Në fillim, deri para pak viteve, celularët i prodhonin në atë mënyrë që baterinë ti mund ta hiqje kollaj nga telefoni, mjafton të hapje kapakun dhe distakoje baterinë nga celulari.

Ndërsa sot, pothuajse të gjithë celularët, e kanë të inkorporuar baterinë. Vetëm tekniku mund ta hapë telefonin dhe të ndërrojë baterinë psh.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...