Ballina Lajme Kosova 800 prishtinas pa energji elektrike – tash e dy orë

800 prishtinas pa energji elektrike – tash e dy orë

Në qendër të komunës të Prishtinës tash e dy orë qytetarët po përballen me mungesë të energjisë elektrike.
Këtë e ka konfirmuar për IndeksOnline zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala.

Ai ka bërë të ditur se rreth 800 konsumatorë janë pa energji elektrike.
Buzhala bërë të ditur se ekipet janë duke e rregulluar prishjen./IndeksOnline/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.