Ballina Lajme Bota 56 centimetra dëborë në Moskë, anulohen fluturimet

56 centimetra dëborë në Moskë, anulohen fluturimet

“Shumë shpejt pritet të thyhet rekordi aktual prej 60 centimetrash dëborë i matur në vitin 1956”, sipas Fobos.

Rreth 75% e reshjeve mesatare të dëborës ranë në më pak se një ditë.

Reshjet e mëdha të borës shkaktuan shumë bllokime trafiku dhe fluturimet u vonuan ose anuluan.

Autoritetet e qytetit përkohësisht rritën kapacitetin e transportit publik.
Sipas shërbimeve të menaxhimit të katastrofave, çatitë e disa ndërtesave në dhe përreth Moskës u shembën për shkak të masave të mëdha të dëborës.Një stuhi dëbore ka goditur Moskën, me 56 centimetra dëborë të matura në kryeqytetin rus sot në mëngjes, sipas shërbimit të motit Fobos.

“Shumë shpejt pritet të thyhet rekordi aktual prej 60 centimetrash dëborë i matur në vitin 1956”, sipas Fobos.

Rreth 75% e reshjeve mesatare të dëborës ranë në më pak se një ditë.

Reshjet e mëdha të borës shkaktuan shumë bllokime trafiku dhe fluturimet u vonuan ose anuluan.

Autoritetet e qytetit përkohësisht rritën kapacitetin e transportit publik.
Sipas shërbimeve të menaxhimit të katastrofave, çatitë e disa ndërtesave në dhe përreth Moskës u shembën për shkak të masave të mëdha të dëborës.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.