Ballina Lajme Maqedonia 352 gjoba për mosmbajtje të maskave brenda një dite në Maqedoni

352 gjoba për mosmbajtje të maskave brenda një dite në Maqedoni

Gjatë ditës së djeshme në gjithë territorin e Maqedonisë, MPB-ja ka regjistruar gjithsejt 352 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse, si preventiv për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.
Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi bëjnë thirrje për respektim dhe zbatim të masave dhe protokolleve të miratuara nga qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me COVID-19./zhurnal.mk

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...