Serbia e gatshme t’i dhurojë vaksina Kosovës !

– Falë Serbisë, shtetet e rajonit Maqedonija, Bosna dhe Mali i Zi kan siguruar dozat e para AntiCovid vaksinë për personelin shëndetsorë.

– Përndryshe Serbija po shkon drejt 2 miljon vaksinimit, rreth 30 % e popullatës së përgjithshme ndërsa vaksina rezervë në stogje disponon me rreth 1 miljon doza .
– Vetëm Emiratet e Bashkuara dhe Serbia disponojnë me 4 lloje të vaksinave dhe është e 6-gjashta në botë, e 2-dyta në Evropë dhe e para në Rajon për nga vaksinimi AntiCovid-19.
– Serbija është e gatshme sot t’ia jape 10 mijë doza vaksinë Kosovës me çmim të furnizimit për personelin shëndetsorë, veq në Kosovë duhet të dale naj i guximshëm që ka disponim ti qaset procedurës të këtij transakcioni !

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...