Ballina Lajme Bota 17-vjeçari gjen kuletën plot me para në rrugë, thërret policinë dhe ia...

17-vjeçari gjen kuletën plot me para në rrugë, thërret policinë dhe ia dorëzon pronarit

Një djalosh nga Siena gjeti një qese plot me para dhe thirri policinë për t’ia kthyer pronarit.

Ky ishte gjesti fisnik i një 17-vjeçari nga Siena, që u raportua nga mediat italiane.
Alberto, ky është emri i të riut, i cili gjeti në rrugë portofolin plot me para.

Nga një vështrim i shpejtë i portofolit ai kuptoi se brenda tij, përveç dokumenteve të ndryshme, kishte një shumë të konsiderueshme parash dhe çeqesh.
Pa u menduar gjatë, ai thirri policinë dhe dorëzoi portofolin. Policia verifikoi që, kishte 900 euro brenda, dy çeqe, 2200 dhe një mijë euro, si dhe të dokumente të ndryshme.

Agjentët e Zyrës së Parandalimit të Përgjithshëm dhe Ndihmës Publike gjurmuan menjëherë pronarin, menaxherin e një aktiviteti tregtar; paratë dhe dokumentet i referohen biznesit dhe kënaqësia e gjetjes së tyre mund të imagjinohet lehtësisht.
Adoleshenti mori falënderimet e pronarit i cili, përmes agjentëve, gjithashtu për t’i shprehur mirënjohje djalit dhe familjes së tij, kreu edhe një gjest konkret për sjelljen e tij të lavdërueshme.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...