Ballina Lajme Bota 12 të vdekur dhe 40 të plagosur nga sulmi raketor mbi qytetin...

12 të vdekur dhe 40 të plagosur nga sulmi raketor mbi qytetin Ganxha të Azerbajxhanit

Një sulm me raketa është kryer mbrëmjen e kaluar një orë pas mesnate në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganxha.

Në sulm janë vrarë 12 persona, janë plagosur më shumë se 40 të tjerë dhe është shkaktuar dëm i konsiderueshëm në infrastrukturën civile dhe të transportit, bëri të ditur Prokuroria e shtetit të Azerbajxhanit.

Në të njëjtën kohë, forcat ushtarake në Nagorno Karabah pohojnë se Stepanakert dhe Shusha u granatuan në mëngjes, duke plagosur civilë.

Sipas autoriteteve të Azerbajxhanit, sulmi shkaktoi dëme serioze në infrastrukturën civile dhe nëpër rrugë.

Shtohet se Ganxha është sulmuar me raketa “Skad” (R-17) edhe nga territori i Armenisë, ndërsa pala armene i mohon pretendimet e këtilla.

Një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar për të përcaktuar nëse ka popullsi civile nën rrënojat e ndërtesave.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...